Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Linie ostro walczą o nasze niebo

07 lutego 2017 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Mimo wzrostu cen ropy bilety nie drożeją. To efekt zaostrzającej się konkurencji na loty z Polski. LOT i tanie linie otwierają właśnie nowe połączenia. Danuta Walewska

Na północ, południe, wschód i zachód. Wracają stare połączenia zawieszone na sezon zimowy. Pojawiają się też nowe kierunki. Niektóre z nich to potencjalne hity.

Tak może być w przypadku połączeń LOT, które już zostały ogłoszone – do Teheranu, Astany, Los Angeles i na drugie lotnisko w Nowym Jorku – do Newark. Wiadomo, że narodowy przewoźnik planuje dalszy rozwój w Azji i tu najczęściej wymieniane są dwa kierunki – Chengdu na południu Chin oraz Singapur, gdzie polscy pasażerowie mogliby się przesiadać na loty do Australii. Zwiększy się liczba lotów do Izraela, a i tak na rejsach z polskich miast do stolicy tego kraju Tel Awiwu samoloty latają wypełnione.

Po rezerwacjach widać także, że zainteresowaniem pasażerów zarówno z Polski, jak i z Izraela cieszy się planowana trasa do Los Angleles. – Zresztą ten kierunek sprzedaje się doskonale – mówi Adrian Kubicki, rzecznik LOT. Tel Awiw pojawił się także w ofertach Ryanaira i Wizz Aira z innych polskich miast.

Prawdziwy festiwal ofert nowych kierunków miał w końcu ubiegłego tygodnia irlandzki Ryanair, który tylko z Krakowa ogłosił na lato 2017 aż 14 nowych tras. Najciekawsze to z pewnością kierunki południowe – loty do Sewilli i Marrakeszu, Neapolu i Marsylii.

Ceny mogą spaść

Wiadomo również, że w tym roku polecimy jeszcze relatywnie tanio....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10669

Wydanie: 10669

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament