Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej możliwości przy uchwalaniu gminnych programów opieki nad zwierzętami

07 lutego 2017 | Administracja

Od 6 stycznia gminny program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt może obejmować także plan sterylizacji lub kastracji czworonogów mających właścicieli. Konieczne jest jednak pełne poszanowanie ich praw.

- Wójt chce zawrzeć w projekcie nowego rocznego programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami regulacje dotyczące akcji edukacyjnych oraz środków finansowych na sterylizację lub kastrację w gminie zwierząt, które mają właścicieli. Czy przepisy umożliwiają ujęcie w programie takich kwestii?

Tak. Zgodnie z art. 11a ustawy o ochronie zwierząt rada gminy określa, w drodze uchwały, corocznie do 31 marca, program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Projekt programu przygotowuje wójt (burmistrz, prezydent miasta), który najpóźniej do 1 lutego przekazuje go do zaopiniowania: właściwemu powiatowemu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10669

Wydanie: 10669

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament