Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy po miesiącu nieobecności można zwolnić zawieszonego pracownika

07 lutego 2017 | Administracja

Pracownik służby cywilnej został zawieszony w czynnościach służbowych decyzją prokuratora. Czy nieświadczenie przez niego pracy z tego powodu przez ponad miesiąc może stanowić podstawę do rozwiązania z nim umowy o pracę na podstawie art. 53 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy?

Ani kodeks postępowania karnego ani ustawa o służbie cywilnej (usc) nie regulują skutków zawieszenia prokuratorskiego w sferze prawa pracy. Pragmatyka zawodowa członków korpusu sc w kwestiach w niej nieuregulowanych odsyła natomiast do przepisów Kodeksu pracy (kp) i innych przepisów prawa pracy. Co mogłoby sugerować, że przytoczony w pytaniu przepis znajdzie tu zastosowanie. Przypomnijmy zgodnie z nim pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia w razie usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy z innych przyczyn niż niezdolność do pracy z powodu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10669

Wydanie: 10669

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament