Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opinię kuratora oświaty można zaskarżyć do sądu administracyjnego

07 lutego 2017 | Administracja

Uchwalony przez radę gminy projekt dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego musi zostać pozytywnie zaopiniowany przez kuratora oświaty. W razie akceptacji warunkowej, uzależnionej od wprowadzenia zmian, uchwała dostosowująca sieć szkół powinna zostać podjęta do 31 marca 2017 r. z uwzględnieniem tych zmian.

 

- W gminie trwają prace nad projektem dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Po zaakceptowaniu tego projektu przez kuratora oświaty, rada gminy podejmie uchwałę dostosowującą sieć szkół do nowych wymagań. Czy po 31 marca 2017 r. będzie można wprowadzić zmiany w tej uchwale?

Tak. W art. 206 ust. 1 przepisów wprowadzających ustawę - Prawo oświatowe (dalej p.w.) przyjęto, że rada gminy uchwala najpierw projekt dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Zgodnie z wyjaśnieniami resortu edukacji, zakres takiej uchwały powinien obejmować plan sieci wszystkich szkół publicznych funkcjonujących na terenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10669

Wydanie: 10669

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament