Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poseł nad morzem za pieniądze podatnika

07 lutego 2017 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Trzęsacz, Mielno, Nałęczów i Zakopane – to tylko kilka kurortów, za pobyt w których Kancelaria Sejmu zwróciła pieniądze parlamentarzystom.

Położony w woj. zachodniopomorskim Trzęsacz to jedna z najbardziej malowniczych wsi nadmorskich. Na klifie nad plażą stoją ruiny kościoła, które zawaliłyby się do morza, gdyby nie specjalne zabezpieczenie. Latem w Trzęsaczu kilka dni spędził Jacek Wilk z Kukiz'15. Uzyskał w Sejmie zwrot za fakturę za noclegi opiewającą na 3 tys. zł.

Rocznie każdemu posłowi przysługuje limit 7,6 tys. zł na hotele. Wysokość faktur złożonych przez poszczególnych polityków znamy dzięki Stowarzyszeniu Interesu Społecznego Wieczyste. Uzyskało ono z Kancelarii Sejmu dane za okres od wyborów do końca grudnia 2016 roku. – W poprzedniej kadencji dużo mówiło się o nadużyciach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10669

Wydanie: 10669

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament