Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skarbówka ściga za długi małżonka

07 lutego 2017 | Prawo | Monika Pogroszewska

Osoba pozostająca we wspólności majątkowej z przedsiębiorcą odpowiada za niezapłacone przez niego podatki. monika pogroszewska

Małżonka, który pozostaje we wspólności majątkowej z zadłużonym biznesmenem, nie uratuje brak wiedzy. Odpowie za niezapłacone podatki i składki ZUS. Ministerstwo Finansów przedstawiło jednoznaczne stanowisko w tej sprawie w odpowiedzi na interpelację poselską nr 8992.

Posłanka Małgorzata Wassermann zwróciła uwagę, że kwestia odpowiedzialności za długi małżonka została uregulowana w ordynacji podatkowej zdecydowanie szerzej niż w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym i obejmuje również majątek wspólny. Tymczasem żona lub mąż często nie wie o szczegółach działalności gospodarczej prowadzonej przez współmałżonka ani o jego zaległościach wobec urzędu skarbowego czy ZUS.

Według...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10669

Wydanie: 10669

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament