Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ruszają pożyczki na rozwój turystyki w Polsce wschodniej

11 października 2017 | Dobra Firma

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał pierwsze umowy z pośrednikami finansowymi. Wkrótce pierwsze pożyczki z projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka" trafią do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży turystycznej w województwie lubelskim, świętokrzyskim oraz warmińsko-mazurskim. Pozostałe województwa dołączą niebawem.

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał trzy z pięciu umów z pośrednikami finansowymi na łączną kwotę 30 mln zł. To pierwsza z transz, które będą udostępniane stopniowo do 2026 r. Łączny budżet projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka" to 200 mln zł, a ich dysponentem jest minister rozwoju. Celem pożyczek jest zróżnicowanie i podniesienie jakości usług oraz przedłużenie sezonu turystycznego w pięciu wschodnich województwach.

Zgodnie z założeniami programu pieniądze przeznaczone będą w całości na finansowanie inwestycji na terenie makroregionu. Przedsiębiorcy będą mogli przykładowo postawić na budowę lub modernizację i remonty obiektów turystycznych, w tym obiektów noclegowych, tworzenie lub odnawianie infrastruktury uzdrowisk, infrastruktury rekreacyjnej oraz sportowej. Innym ciekawym pomysłem wzbogacającym ofertę turystyczną danego regionu może być budowa parków tematycznych. Wreszcie ze środków pożyczki będzie można sfinansować podniesienie jakości świadczonych usług.

Pożyczki – o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10875

Wydanie: 10875

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament