Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przesiadka z książką

11 października 2017 | Życie Śląska | Bartosz Klimas

Ruda Śląska rozpoczyna rewitalizację zabytkowej stacji kolejowej w dzielnicy Chebzie. W budynku siedzibę znajdzie miejska biblioteka, a dworzec nadal będzie obsługiwał pasażerów.

Pod koniec zeszłego roku władze miasta wykupiły budynek od PKP za niemal milion złotych. W tym samym czasie dworzec został wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków. Dzięki tej decyzji miasto może ubiegać się o zewnętrzne środki na remont. I już stara się o dofinansowanie z pieniędzy unijnych.

– Żeby zwiększyć szansę na pozyskanie tych środków, złożyliśmy dwa wnioski. Jeden w konkursie dotyczącym ochrony dziedzictwa kulturowego, a drugi w konkursie z zakresu rewitalizacji obszarów zdegradowanych. W pierwszym przypadku mamy szanse na ponad 6 mln zł dofinansowania, a w drugim na ok. 7 mln zł – informuje Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej (ostatecznie środki mogą popłynąć tylko z jednego z powyższych źródeł – red.).

Całkowity...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10875

Wydanie: 10875

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament