Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szybko przybywa aut na minuty

11 października 2017 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

transport | W tym roku liczba samochodów w car sharingu podwoi się, do 2 tys. sztuk. W przyszłym będą dostępne już w siedmiu aglomeracjach kraju. Adam woźniak

Polski rynek wynajmu aut na minuty mocno przyspiesza. Jeszcze w tym roku liczba samochodów w car sharingu znacznie się zwiększy. W czerwcu, jak podawał Instytut Keralla Research, było ich blisko tysiąc. Rośnie też liczba miast, w których usługa jest dostępna na dużą skalę. Do niedawna były to Kraków i Warszawa. W październiku doszedł Wrocław z Poznaniem. A na początku 2018 r. dołączy Trójmiasto i Katowice.

Dużych, liczących się graczy jest na razie niewielu, choć grupa firm planujących wejście w car sharing szybko się zwiększa. Liderem jest Traficar, który działa w czterech miastach. Z 700 samochodów korzysta już 40 tys. użytkowników. – Do końca I kwartału 2018 r. będziemy obecni w sześciu największych aglomeracjach – zapowiada Hubert Laszczyk, wiceprezes Traficara. Flota spółki urośnie do 1100 samochodów.

Drugą firmą jest PANEK Car Sharing z 300 samochodami. Na razie działa w Warszawie, ale w przyszłym roku jej auta będzie można wynająć w siedmiu aglomeracjach. Spółka nie podaje, ile w tym czasie będzie mieć pojazdów. Za to jej prezes Maciej Panek twierdzi, że różnica dzieląca go od największego konkurenta wyrówna się. – Może wyprzedzimy Traficar – mówi.

Trzecia firma to warszawska 4Mobility. Ma znacznie mniej samochodów od głównych konkurentów i nastawiona jest na zasobniejszego klienta. Gdy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10875

Wydanie: 10875

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament