Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zrób to sam. Z pasją

11 października 2017 | Życie Śląska | Katarzyna Koczwara
Zwrot w stronę rękodzieła widoczny jest już od co najmniej kilku lat. To odpowiedź na powszechny zalew tandetnej chińszczyzny
źródło: AdobeStock
Zwrot w stronę rękodzieła widoczny jest już od co najmniej kilku lat. To odpowiedź na powszechny zalew tandetnej chińszczyzny
źródło: AdobeStock

Czerpią z tradycji, łącząc przeszłość z nowoczesnością. Rękodzielnicy już od ośmiu lat spotykają się jesienią w Ustroniu.

W pierwszych Warsztatach Twórczo Zakręconych w 2010 r. uczestniczyło niespełna 100 osób, które w ciągu dwóch dni miały do dyspozycji kilkanaście warsztatów. Rok temu wydarzenie zgromadziło już ponad 200 osób z całej Polski. Przez cztery dni 36 instruktorów przeprowadziło 117 warsztatów z ponad 50 różnych technik rękodzieła. W tym roku, w dniach od 12 do 15 października, zaplanowanych jest 139 warsztatów, a wśród technik znalazły się m.in. różne odmiany haftu, zipper art, zajęcia ze scrapbookingu, makrama, kwiaty z foamiranu, ale także patchwork i kurs szycia.

– Od początku idea beskidzkich spotkań jest jedna – chęć wzajemnego się uczenia, wymiana wiedzy, umiejętności, zdobywanie nowych doświadczeń. Dużo materiałów, książek, porad można znaleźć w internecie, ale jest wciąż niedosyt warsztatów – zauważa Katarzyna Kubaszewska, współorganizatorka tegorocznej edycji.

Pokazać się na wystawie

Od kilku lat widać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10875

Wydanie: 10875

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament