Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odszkodowanie bez VAT nie obniży cen polis OC

11 października 2017 | Ekonomia
Rosną wypłaty z polis komunikacyjnych
źródło: Rzeczpospolita
Rosną wypłaty z polis komunikacyjnych

Kierowca, który nie przedstawi faktury za naprawę uszkodzonego auta, dostanie wypłatę bez VAT – to pomysł na walkę z rosnącymi cenami OC. Jego efekt może być odwrotny do zamierzonego.

Przedstawiciele warsztatów i rzeczoznawców motoryzacyjnych chcą wypłacania odszkodowania z komunikacyjnego OC w kwocie netto (bez podatku VAT) – w przypadku wypłat kosztorysowych. Całość kosztów można by odzyskać po faktycznym dokonaniu naprawy i przedstawieniu faktury VAT. Nad pomysłem tym dyskutuje Rada Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów. Resort finansów wystąpił do KNF, rzecznika finansowego i Polskiej Izby Ubezpieczeń o przedstawienie analizy wpływu proponowanego rozwiązania na wysokość składki za OC.

Odszkodowanie z OC może być obecnie wyliczane na dwa sposoby: na podstawie faktur za naprawę albo „na kosztorys". W tym drugim przypadku koszty naprawy musi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10875

Wydanie: 10875

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament