Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Deweloperzy z potencjałem

11 października 2017 | Ekonomia
W tym roku padnie rekord sprzedaży mieszkań w Polsce
źródło: Vitalia2
W tym roku padnie rekord sprzedaży mieszkań w Polsce

Giełda | Inwestorzy selektywnie podchodzą do spółek korzystających z dobrej koniunktury na rynku mieszkaniowym Adam Roguski

W tym roku spodziewany jest kolejny rekord sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym. Firma badawcza REAS spodziewa się, że w sześciu największych aglomeracjach sprzedaż (liczona z rezerwacjami) skoczy o 16 proc., do 72 tys. lokali. Po trzech kwartałach 2017 r. deweloperzy notowani na GPW, NewConnect i Catalyst zwiększyli sprzedaż mieszkań o 26 proc., do blisko 22 tys. sztuk.

Rynek jest rozpędzony, w ciągu ośmiu miesięcy br. polscy deweloperzy ruszyli z budową niemal 88 tys. lokali – najwięcej w historii branży, REAS oczekuje, że w całym roku będzie to około 100 tys.

Zyskują wybrani

Indeks WIG Nieruchomości rośnie sukcesywnie od lutego 2016 r. Do szczytu w połowie września tego roku jego wartość zwiększyła się o 55 proc. do niemal 2,2 tys. punktów. Korekta w ostatnich tygodniach sprowadziła indeks do poziomu 2,14 tys. pkt. Sprawdziliśmy zmianę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10875

Wydanie: 10875

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament