Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kwestie bhp to wspólna sprawa pracodawcy i zatrudnionych

07 listopada 2017 | Dobra Firma | Sebastian Kryczka

Pracodawca ma obowiązek konsultować z pracownikami lub ich przedstawicielami wszystkie działania związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Problematyka technicznego bezpieczeństwa pracy powinna być sprawą nadrzędną w każdym zakładzie pracy, niezależnie od stanu zatrudnienia czy formy organizacyjno–prawnej. Oczywiście te kwestie nabierają szczególnego znaczenia w firmach, gdzie wykonywane prace wiążą się z poważnymi zagrożeniami, co ma przełożenie na bezpieczeństwo zatrudnionych. Jednak nawet w przypadku z pozoru bezpiecznej pracy biurowej, na pracodawcy ciąży wiele obowiązków związanych z problematyką bhp. Jednym z nich jest uregulowany w kodeksie pracy obowiązek prowadzenia konsultacji z pracownikami. Dotyczy to wszystkich działań związanych z bhp.

Konieczności prowadzenia konsultacji z pracownikami nie należy oczywiście utożsamiać z przerzucaniem na nich części ryzyka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament