Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudne ściganie kłamstw o polskich obozach

07 listopada 2017 | Prawo | Marek Domagalski

Zniekształcanie pamięci o niemieckich zbrodniach popełnionych podczas drugiej wojny światowej i wiązanie ich z Polską i Polakami wciąż nie należą do rzadkości.

W środę 8 listopada uczestnicy konferencji „Prawda historyczna a odpowiedzialność prawna" mają się zastanowić, jak walczyć m.in. z „polskimi obozami". Konferencję organizuje IPN, Instytut Allerhanda oraz Stowarzyszenie Patria Nostra z siedzibą w Olsztynie. Stowarzyszenie, które prowadziło wiele spraw sądowych przeciwko zagranicznej prasie, przede wszystkim w Niemczech, za nieprawdziwe, fałszujące historię Polski określenia w rodzaju „polski obóz koncentracyjny", „polski obóz zagłady", podzieli się doświadczeniami z orzecznictwa i prawnych środków przeciwdziałania tego rodzaju wypowiedziom w mediach zagranicznych.

Prawnicy zastanowią się, czy takie określenia można zakwalifikować w szczególności jako kłamstwo oświęcimskie, które jest pojęciem uznanym i rozpoznawalnym na świecie, i jakie są możliwości wykonywania wyroków wydanych przez polskie sądy przeciwko zagranicznym mediom. ©℗ —dom

Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament