Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Macki Kremla w sercu USA

07 listopada 2017 | Świat
Wilbur Ross jest od ćwierć wieku jednym z najbliższych partnerów biznesowych Donalda Trumpa
źródło: PAP/EPA
Wilbur Ross jest od ćwierć wieku jednym z najbliższych partnerów biznesowych Donalda Trumpa

tajne interesy | Sekretarz handlu Wilbur Ross prowadzi biznes z rosyjskim oligarchą objętym sankcjami oraz z zięciem Putina. jędrzej bielecki

Rewelacje pochodzą z „Paradise Papers", 13,4 mln dokumentów pokazujących działanie 19 rajów podatkowych, do których dotarła „Süddeutsche Zeitung". Monachijska gazeta podzieliła się tym odkryciem z Konsorcjum Dziennikarstwa Śledczego (CIJ), w ramach którego 380 dziennikarzy z czołowych mediów świata przez rok analizowało ogromne archiwum.

Przeciek pochodzi z działającej m.in. na Bermudach, Kajmanach, Wyspach Dziewiczych, wyspach Man, Jersey i Guernsey firmy prawniczej Appleby, która specjalizuje się w wyszukiwaniu dla ultrabogatych klientów najlepszych możliwości unikania podatków. Chodzi o terytoria podlegające Wielkiej Brytanii. Być może dlatego na razie (CIJ zapowiedziało kolejne rewelacje w nadchodzących dniach) na liście osób uciekających przed fiskusem są przede wszystkim czołowe postacie ze świata anglosaskiego: sama królowa Elżbieta II, lider U2 Bono, czołowy sponsor Partii Konserwatywnej lord Ashford czy najbliższy współpracownik premiera Kanady Justina Trudeau Stephen Bronfman.

Opłacona kolacja

Brytyjczycy odkryli także, jak bliski Kremlowi oligarcha Aliszer Usmanow i jego partner biznesowy Farhad Moshiri wdrażają długofalową taktykę przejęcia większościowych udziałów w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament