Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Turnieje e-sportowe pojawią się na ekranach telewizorów

07 listopada 2017 | Rzeczpospolita Cyfrowa
źródło: materiały prasowe

Wojciech Jeznach | Wiceprezes i współwłaściciel agencji gamingowej Fantasy Expo

Rz: Coraz więcej Polaków ekscytuje się oglądaniem, jak w gry wideo grają profesjonaliści. Na świecie e-sport i szerzej, rynek gamingu, dynamicznie rośnie. W Polsce jest podobnie?

Wojciech Jeznach: Tak. To rynek z olbrzymim potencjałem. Popularność gamingu zmierzyć można np. za pośrednictwem platformy Twitch. W Polsce odwiedza ją 3–3,5 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. I tych ludzi dynamicznie przybywa. Widzimy to po liczbie kanałów i unikalnych użytkowników, którzy oglądają transmisję.

Dlaczego Twitch?

E-sport, tak jak tradycyjny sport, opiera się na transmisjach na żywo. Z tego powodu naturalną platformą dla widzów e-sportowych nie jest YouTube, ale Twitch. Nagrywanie filmów na YouTubie generuje olbrzymie zasięgi, bo do tych materiałów można wrócić. Ale kontakt bezpośredni streamera z widzem jest znacznie większy na Twitchu, gdzie transmisja jest na żywo i w czasie rzeczywistym generuje zaangażowanie.

Czy te 3,5 mln osób to dużo?

Hierarchię wielkości poszczególnych rynków można określić po językach transmisji. Pierwsze miejsca zajmują: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski. Ale biorąc pod uwagę proporcję ilości streamerów do liczby ludności w poszczególnych krajach,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament