Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potrzebna dobra wola czy nowela

07 listopada 2017 | Prawo | Agata Łukaszewicz

temida | Być może spór o asesorów uda się rozwiązać bez Sądu Najwyższego. Wystarczy, że KRS jeszcze raz przejrzy ich akta. agata Łukaszewicz

W środę rano ma dojść do spotkania Dariusza Zawistowskiego, przewodniczącego KRS, z przedstawicielami asesorów oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Na spotkanie został zaproszony Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, oraz Wiesław Johann, przedstawiciel prezydenta w KRS. Minister na spotkanie się nie wybiera.

– Skorzystałem z obowiązującego prawa i wysłałem wnioski do KRS o rzetelne i zgodne z prawem zbadanie kandydatur 265 asesorów i umożliwienie im orzekania. Skoro rada dopuściła się jawnego i rażącego złamania prawa, to nie widzę powodu prowadzić rozmowy z nim – uzasadnia minister.

Co więc dalej z asesorami? – Czekamy na uzasadnienie decyzji rady i będziemy pisać odwołania do Sądu Najwyższego – mówi Ewa Breś, asesor.

Coraz głośniej słychać, że młodzi prawnicy mogą zostać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament