Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radcowie i rejenci: nie trzeba prześwietlać naszych majątków

07 listopada 2017 | Prawo | Anna Krzyżanowska

Notariusze uważają, że nie powinni być objęci obowiązkiem składania oświadczeń majątkowych. Radcowie godzą się na przedkładanie oświadczeń jedynie na wezwanie szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Na mocy projektu ustawy o jawności życia publicznego obowiązkiem składania oświadczeń majątkowych objęci mają zostać notariusze oraz niektórzy radcowie prawni (ci działających m.in. jako urzędnicy lub członkowie korpusu służby cywilnej, będący pracownikami centralnych organów administracji rządowej oraz samorządowej).

Zdaniem Krajowej Rady Notarialnej uwzględnienie rejentów wśród podmiotów mających bezwzględny obowiązek składać oświadczenie jest „całkowicie bezzasadne". W opinii złożonej w trakcie konsultacji społecznych podkreślają, iż to, że zgodnie z prawem o notariacie rejent w obszarze swoich uprawnień działa jako...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament