Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zacznij słuchać partnerów, rządzie

07 listopada 2017 | Ekonomia

Henryka Bochniarz Bez dialogu społecznego nie naprawimy służby zdrowia – pisze prezydent konfederacji Lewiatan, przez ostatni rok przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego.

Ochrona zdrowia należy do tych sfer życia, w których nie ma możliwości przeprowadzenia prawdziwych reform bez dialogu społecznego i porozumienia ponad politycznymi podziałami. Niestety, od lat obserwujemy rosnącą tendencję do podejmowania przedsięwzięć bez porozumienia i wybierania „jedynej słusznej drogi".

Skuteczność reformy wprowadzanej wbrew lekarzom, pacjentom będzie mizerna. Sztandarowym przykładem braku wprowadzania zmian w duchu konsensusu jest tzw. pakiet onkologiczny. Analiza jego funkcjonowania pokazała brak wymiernych korzyści dla pacjentów. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że nie wprowadzono do ustawy mierników efektywności dokonywanych zmian. Po drugie, nie szukano w ramach dialogu porozumienia ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament