Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internet drży przed blokadą reklam

07 listopada 2017 | Ekonomia
Polski rynek reklamy w internecie
źródło: Rzeczpospolita
Polski rynek reklamy w internecie

technologie | Planowane zmiany w przeglądarce Chrome, które obejmą m.in. nowe mechanizmy blokujące najbardziej nachalne i niezgodne ze standardami reklamy, powodują obawy przed spadkiem przychodów. magdalena lemaŃska

W przyszłym roku Google, właściciel najpopularniejszej w Polsce przeglądarki internetowej Chrome, wbuduje w nią nowe mechanizmy, które będą automatycznie strzegły internautów przed najbardziej denerwującymi reklamami.

Nie robi tego samodzielnie, bo za planowanymi zmianami stoi powołana przez branżę internetową Koalicja dla Lepszych Reklam (Coalition For Better Ads). Stworzyły ją zrzeszające firmy działające w sieci organizacje IAB, stowarzyszenia reklamodawców (w tym Światowa Feredaracja Reklamodawców (WFA – World Federation of Advertisers) oraz właśnie Google.

Nowe pomysły budzą obawy

Idea przyświecająca koalicji jest niekontrowersyjna. – Inicjatywa zmierzająca do tego, by reklamy w internecie były po prostu lepsze i mniej intruzywne dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament