Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odliczenie VAT od wydatków na budowę i utrzymanie targowiska

07 listopada 2017 | Administracja | Janina Fornalik

Gminie będzie przysługiwało pełne prawo do odliczenia VAT od wydatków na przebudowę targowiska.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej wydanej 10 maja 2017 r. (sygn. ITPP2/443-65/14/PS/17-S/AW) rozstrzygnął kwestię prawa gminy do odliczenia VAT związanego z wydatkami na przebudowę i bieżące utrzymanie targowiska. Interpretacja ta została wydana na skutek wyroku wydanego przez NSA, którym utrzymany został w mocy wyrok pierwszej instancji, uchylający pierwotną interpretację w tej sprawie.

Cała sprawa miała swój początek w styczniu 2014 r., kiedy gmina wystąpiła z wnioskiem o wydanie interpretacji dotyczącym prawa do odliczenia VAT związanego z wydatkami na przebudowę i bieżące utrzymanie targowiska. Przebudowa miała polegać m.in. na utwardzeniu placu, postawieniu zadaszenia, wykonaniu ogrodzenia oraz toalet, a także na nasadzeniu zieleni. Planowana inwestycja miała zostać dofinansowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a podatek VAT został uznany za koszt niekwalifikowalny. Oprócz wydatków inwestycyjnych, gmina miała również ponosić koszty bieżącego utrzymania targowiska, takie jak koszty mediów czy niezbędnych remontów.

Po przebudowie, targowisko miało składać się z dwóch części – jedna otwarta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament