Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Delegacje służbowe burmistrza pod lupą radnego

07 listopada 2017 | Administracja | Danuta Frey

Udostępnienie kopii delegacji służbowych burmistrza jest informacją publiczną przetworzoną. Powinien zatem on ocenić, czy jej udzielenie jest – czy nie jest – szczególnie istotne dla interesu publicznego.

To obowiązek burmistrza, który obciąża go również wtedy, gdy informacji przetworzonej żąda radny. Powinien on wówczas ocenić, czy taka przetworzona informacja jest bezpośrednio związana z wykonywaniem mandatu radnego – co jest szczególnie istotne dla interesu publicznego w myśl art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Taki wyrok wydał 3 sierpnia 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim.

O przesłanie kserokopii służbowych delegacji burmistrza za okres od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. wystąpił radny rady miejskiej, Adam Z. (dane zmienione). Burmistrz odpisał, że wykonanie kserokopii poleceń jego wyjazdów służbowych wymaga wyselekcjonowania dokumentów, znajdujących się w 20 segregatorach oraz w 252 raportach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament