Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmiana etatu wymusza przeliczenia

07 listopada 2017 | Dobra Firma | Magdalena Ciałkowska

Zmiana wymiaru czasu pracy wpływa przede wszystkim na wysokość wynagrodzenia zasadniczego pracownika. Jednak pociąga za sobą również zmiany w innych przysługujących mu świadczeniach.

Wymiar etatu można zmienić w drodze wypowiedzenia zmieniającego lub porozumienia stron o zmianie warunków zatrudnienia. Umowę o pracę osoby zatrudnionej na niepełny etat należy ponadto uzupełnić o informację o liczbie godzin pracy powyżej wymiaru, której przekroczenie będzie równoznaczne z pracą w godzinach ponadwymiarowych, za co pracownik ma prawo do wynagrodzenia jak za nadgodziny.

Na darmo szukać w przepisach prawa pracy odpowiedzi, w jaki sposób ją ustalić. Warto jednak kierować się tym, że limit ten powinien być wyższy niż niepełny, zmieniony wymiar czasu pracy oraz niższy niż wymiar pracy pracownika pełnoetatowego. W przypadku zmiany wymiaru etatu pracownika, pracodawca ma obowiązek przekazać mu nową, zaktualizowaną informację o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament