Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sztuka czasami pomaga zrozumieć

04 czerwca 2018 | Życie Regionów
Ochrona środowiska naturalnego  jest jednym  z głównym tematów Miesiąca Fotografii.
źródło: materiały prasowe
Ochrona środowiska naturalnego jest jednym z głównym tematów Miesiąca Fotografii.

kraków| Do 24 czerwca trwa Miesiąc Fotografii, jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń poświęconych temu medium. Jest też sporo imprez towarzyszących MONIKA KUC

Główne tematy tegorocznej, 16. edycji festiwalu to migracja do dzisiejszej Europy i wewnątrz jej granic, niewidzialność i niematerialność danych cyfrowych oraz palące kwestie ochrony środowiska naturalnego.

– Artyści wizualni biorący udział w tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii są wyjątkowi ze względu na umiejętność, z jaką objaśniają teraźniejszość, a jednocześnie komentują przeszłość i konstruują obrazy ewentualnej przyszłości – mówi pochodząca z Holandii kuratorka Iris Sikking. – We współczesnych, zdominowanych kulturą obrazu społeczeństwach potrzeba nam artystów zdolnych do zobrazowania złożonej rzeczywistości w sposób, który wyrzucałby nas poza naszą strefę komfortu – dodaje.

Tytuł programu głównego festiwalu to „Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego" – odwołuje się on do książki „Społeczeństwo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11067

Wydanie: 11067

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament