Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Socjaliści próbują rządzić w Madrycie

04 czerwca 2018 | Świat | Jędrzej Bielecki

Po raz pierwszy od śmierci Franco opozycja skutecznie przeforsowała votum nieufności. Ale nowy rząd będzie też miał najsłabsze oparcie w parlamencie od odzyskania demokracji.

To jest wyjątkowy powrót na szczyty władzy. W 2015 r. Pedro Sanchez poprowadził socjalistyczną PSOE do największej porażki w swojej historii. Do tej pory mało znany ekonomista, zwany w Madrycie „pięknisiem" ze względu na swoje fotogeniczne walory, został z tego powodu zmuszony do rezygnacji z przywództwa partii m.in. przez legendarnego premiera Felipe Gonzaleza. I idąc za ciosem zrezygnował nawet z zasiadania w Kortezach.

Wszystko zmienił jednak w minionym tygodniu druzgocący wyrok madryckiego sądu wyższej instancji w sprawie systemu korupcyjnego istniejącego przeszło 10 lat temu w Partii Ludowej (PP), tzw. aferze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11067

Wydanie: 11067

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament