Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Energia i budżet kluczowe dla Polski

04 czerwca 2018 | Kraj | Anna Słojewska
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Ranking | Dziennikarskie głosy premiują eurodeputowanych skupionych 
na sprawach europejskich. Anna Słojewska 
z Brukseli

Cztery lata kadencji to bardzo dobry moment, żeby ocenić jakość pracy eurodeputowanych. Nawet ci, którzy są w Parlamencie Europejskim pierwszą kadencję, mieli już wystarczająco dużo czasu, żeby nauczyć się, jak działa ta instytucja i jak walczyć o polskie interesy.

Postanowiliśmy zatem ich ocenić, prosząc o noty dziennikarzy. To nie pierwszy taki ranking „Rzeczpospolitej", ale pierwszy w tej kadencji, i za każdym razem robiony tą samą metodą. Eurodeputowanych można też oceniać w inny sposób, np. biorąc pod uwagę liczbę raportów, zajmowane stanowiska czy inne statystyczne wskaźniki aktywności. Ranking dziennikarski zawiera pewną dozę spojrzenia subiektywnego, ale uśredniona nota z ośmiu ocen korespondentów mediów prezentujących różne sympatie polityczne jest już całkiem wyważona.

Miejsca w rankingu są średnią ocen przyznanych przez korespondentów wszystkich polskich mediów w Brukseli. Oceniali: Dorota Bawołek (Polsat Info), Tomasz Bielecki (Deutsche Welle i „Gazeta Wyborcza"), Dominika Cosic (TVP), Beata Płomecka (Polskie Radio), Anna Słojewska („Rzeczpospolita"), Maciej Sokołowski (TVN 24), Krzysztof Strzępka (PAP) i Katarzyna Szymańska (RMF FM).

Nazwiska zwycięzców nie powinny być zaskoczeniem. Jerzy Buzek od lat króluje w różnego rodzaju rankingach, to niewątpliwie najbardziej znany polski europoseł. Jan Olbrycht nigdy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11067

Wydanie: 11067

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament