Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wodne kurtyny ratują miasta przed upałami

04 czerwca 2018 | Kraj | rbi

Coraz więcej miejscowości wprowadza kurtyny wodne, czyli zraszacze, w których przechodnie mogą ochłodzić się zimną wodą.

W Warszawie kurtyny działają w godz. 9–17, m.in. na pl. Zamkowym, na pl. Konstytucji, na pl. Defilad, na ul. Floriańskiej i na skwerze Hoovera.

– Kurtyny będą działały w te dni, w których temperatury są wysokie – mówi rzeczniczka ratusza Agnieszka Kłąb. – Codziennie sprawdzamy prognozy pogody i reagujemy na zmiany. Otworzyliśmy już wszystkie odkryte pływalnie. Kurtyny rozstawiły też w Krakowie Wodociągi. Od godz. 11 można się schłodzić m.in. na Rynku Głównym, na Małym Rynku i na Rynku Podgórskim. – Przy wejściu do parku Jordana i na płycie Rynku Głównego koło wieży ratuszowej funkcjonują pitniki – przypominają urzędnicy. – Zachęcamy do skosztowania dobrej wody prosto z kranu. Wprowadzono też zakaz postoju dorożek na Rynku w godz. 13–17, gdy temperatura przekroczy 28 st. C. W Bydgoszczy kurtyny działają na Starym Rynku, na rynku w Fordonie oraz przy ul. Kossaka na Górzyskowie, w Lubinie – przy ratuszu i koło Baszty Głogowskiej.

Wydanie: 11067

Wydanie: 11067

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament