Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kranówka nie powinna być bardzo droga

24 września 2018 | Życie Regionów | Renata Krupa-Dąbrowska
<O cenach wody w różnych częściach kraju decyduje wiele czynników,  m.in. zasoby wód podziemnych  i powierzchniowych czy stan  i wielkość infrastruktury wodociągowej
źródło: Shutterstock
<O cenach wody w różnych częściach kraju decyduje wiele czynników, m.in. zasoby wód podziemnych i powierzchniowych czy stan i wielkość infrastruktury wodociągowej

Usługi | Niektóre przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne chcą zarabiać na mieszkańcach gmin i bezpodstawnie windują ceny – uważają Wody Polskie.

 

Od Nowego Roku taryfy zatwierdzają Wody Polskie (WP). W większości wypadków zaakceptowały je bez większych problemów. Zdaniem WP daleko jednak do ideału. Niektóre przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne żądają bowiem opłat z sufitu.

Do Wód Polskich trafiło w sumie 2561 wniosków w sprawie zatwierdzenia taryf. Do tej pory zaakceptowały one 2294. Większość taryf już obowiązuje.

Jurowce kontra Ślemień

Najniższa stawka za m sześc. wody – 1,30 zł – została ustalona dla gminy Sanok dla miejscowości Jurowce, a najwyższa – 57,34 zł – dla gminy Ślemień.

Najniższa cena za m sześc. odprowadzanych ścieków obowiązuje natomiast w gminie Chorzele i wynosi 2,20 zł. Najwięcej za ścieki, bo 51,38 zł, płacą mieszkańcy gminy Ostroróg.

Okazuje się, że zatwierdzanie taryf idzie czasami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11162

Wydanie: 11162

Spis treści
Zamów abonament