Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Arena przyszłości

24 września 2018 | Życie Regionów | Sstefan Szczepłek
≥Krzysztof Zając (urodzony w roku 1958 w Chorzowie). Wychowanek Ruchu Chorzów (1970–1978), zawodnik GKS Katowice (1978 –1987), VfL Oldenburg (1987–1996). Zdobywca Pucharu Polski (1986).  W polskiej lidze rozegrał  190 meczów, w 2. Bundeslidze  – 250. Prezes Korony Kielce  od roku 2017. Członek rady nadzorczej Ekstraklasy SA
źródło: Maciej Kulczyński
≥Krzysztof Zając (urodzony w roku 1958 w Chorzowie). Wychowanek Ruchu Chorzów (1970–1978), zawodnik GKS Katowice (1978 –1987), VfL Oldenburg (1987–1996). Zdobywca Pucharu Polski (1986). W polskiej lidze rozegrał 190 meczów, w 2. Bundeslidze – 250. Prezes Korony Kielce od roku 2017. Członek rady nadzorczej Ekstraklasy SA
źródło: Maciej Kulczyński

KRZYSZTOF ZAJĄC | Prezes Korony mówi o klubie z Kielc, futbolowych obyczajach 
i o tym, że warto być przyzwoitym.

 

ZR: Chorzowianin, który trafił do Katowic, wyjechał do Niemiec, a stamtąd do Kielc. Jak do tego doszło?

Krzysztof Zając: Grając w Oldenburgu, a potem prowadząc tam swoje interesy w branży nieruchomości, poznałem innego biznesmena, Dietera Burdenskiego, byłego bramkarza reprezentacji Niemiec, legendę Werderu Brema. Znamy się od 25 lat. Kilka lat temu spytał mnie, czy słyszałem o jakimś polskim klubie ligowym, który chciałby zmienić właściciela. Były takie dwa: Śląsk Wrocław i Korona. Porozumieliśmy się z miastem, od którego w roku 2017 odkupiliśmy 72 procent akcji.

W Kielcach jest już jeden klub, który w swojej dziedzinie osiągnął szczyty. Myślę oczywiście o Vive, którego piłkarze ręczni są najlepsi w Polsce i wygrali europejską Ligę Mistrzów. Sytuacja jest trochę podobna. Właścicielem Vive jest Holender Bertus Servaas, który przy okazji swoich interesów handlowych zainwestował w klub i związał się z Polską na stałe. Czy pan rozmawiał z nim przed przejęciem Korony?

Nie, ale poznaliśmy się tuż po transakcji, opowiadał mi o funkcjonowaniu Vive. Spotykamy się, tym bardziej że stadion i hala położone są blisko siebie. Chciałbym, aby piłkarze Korony osiągnęli kiedyś taki poziom i sukcesy jak piłkarze ręczni Vive.

Wie pan, ilu prezesów klubów ekstraklasy grało w przeszłości na tym poziomie w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11162

Wydanie: 11162

Spis treści
Zamów abonament