Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wizualne przeboje na czas, kiedy nie świeci słońce

24 września 2018 | Życie Regionów | Jacek Cieślak
≥Portret 13-letniej Marii Medycejskiej Alessandra Alloriego na wystawie „Włochy w Gdańsku”
źródło: Muzeum Narodowe w Gdańsku
≥Portret 13-letniej Marii Medycejskiej Alessandra Alloriego na wystawie „Włochy w Gdańsku”
Projekt „DOoKOŁA” uświetnia jubileusz Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu
źródło: J.Wittchen
Projekt „DOoKOŁA” uświetnia jubileusz Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu

Wystawy | Jesień to wymarzony okres na odwiedzanie galerii i muzeów. Miejska galeria w Opolu obchodzi jubileusz, Gdańsk podsumuje włoskie inspiracje, zaś w Olsztynie można będzie oglądać pamiątki po Kościuszce.

 

60 urodziny obchodzi w październiku Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, instytucja powstała na fundamentach Biura Wystaw Artystycznych.

Od 5 października gościć będzie tam projekt MOŻNA – międzypokoleniowe spotkanie na styku takich dziedzin jak teatr, taniec i sztuki wizualne. To interaktywna wystawa skierowana do odbiorców sztuki bez ograniczeń wiekowych zarówno do dorosłych z bliskimi im dziećmi, jak i dzieci z bliskimi im dorosłymi; dorosłych, rozumianych bardzo szeroko zarówno jako tych, którzy dopiero wkraczają w dorosłość, jak i tych zupełnie dojrzałych oraz dzieci, nawet kilkumiesięcznych.

Podstawowym założeniem wystawy jest projektowanie doświadczenia – stworzenie przestrzeni, która będzie w pełni interaktywna z odbiorcą – MOŻNA ją nie tylko oglądać, ale doznawać wszystkimi zmysłami. Ważna jest zmiana kontekstów: pytanie o to, jak na przykład spektakl dla niemowląt może zafunkcjonować w nowym dorosłym kontekście.

MOŻNA to także MOŻNA / w ruchu – projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2018. W Opolu, Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu zaprezentowane zostaną polskie i niemieckie spektakle interaktywne i instalacje skierowane do dorosłych oraz dzieci w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat. Godne uwagi jest „DOoKOŁA" Kolektywu Holobiont/ Art Stations Foundation,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11162

Wydanie: 11162

Spis treści
Zamów abonament