Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chodzi o pieniądze

24 września 2018 | Sport | Krzysztof Rawa

DOPING | Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) przywróciła działanie zawieszonej w 2015 roku agencji rosyjskiej (RUSADA). Protesty nie milkną.

Czwartkowa decyzja Komitetu Wykonawczego WADA zbulwersowała wiele środowisk sportowych. Opinie są niemal jednobrzmiące – to cios w sens rywalizacji, obniżenie wiarygodności głównej instytucji walczącej z dopingiem, kolejne zwycięstwo pieniędzy nad czystością sportu.

Podstawą do wznowienia działalności RUSADA nie stało się wypełnienie ustalonych wcześniej warunków, zwłaszcza uznania przez Rosję ustaleń raportu McLarena w sprawie państwowego wspomagania dopingu oraz bezwarunkowego dostępu do danych i próbek w laboratorium dopingowym w Moskwie.

Działacze WADA zgodzili się na słowa o indywidualnej odpowiedzialności „pewnych osób" i warunkowy dostęp do tajemnic laboratorium w nowych, bardziej odległych terminach.

Wśród głośnych krytyków łatwego odpuszczania Rosji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11162

Wydanie: 11162

Spis treści
Zamów abonament