Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bój o kolej na Kasprowy prędko się nie skończy

24 września 2018 | Ekonomia
turyści najczęściej wybierają zakopane
źródło: Rzeczpospolita
turyści najczęściej wybierają zakopane

inwestycje | Spór o najsłynniejszą polską kolejkę toczy się już przed sądem. Turyści mogą jednak spać spokojnie: demontaż kolejki nie jest planowany, czeka ją tylko krótki remont – ustaliła „Rzeczpospolita". katarzyna kucharczyk

Kiedy w styczniu Tatrzański Park Narodowy nieoczekiwanie nakazał Polskim Kolejom Linowym rozebrać w ciągu kilku dni kolej na Kasprowy Wierch, wybuchła awantura. Początkowo strony przerzucały się argumentami w mediach, potem próbowały profesjonalnych mediacji, aż w końcu sprawa trafiła do sądu. Teraz muszą się uzbroić w cierpliwość. Dopiero w styczniu przyszłego roku odbędzie się posiedzenie dotyczące wniosku o potwierdzenie służebności gruntów. Z kolei w sprawie wytoczonej przez TPN nie ma jeszcze wyznaczonego terminu – wynika z informacji „Rzeczpospolitej".

Problematyczne grunty

Jak potwierdziliśmy w PKL, demontaż kolejki nie jest planowany. Natomiast jesienią (od 5 do 14 listopada) można się spodziewać przerwy technicznej, ale nie ma ona związku ze sporem z TPN. Tego typu remonty pomiędzy sezonem letnim a zimowym będą przechodziły wszystkie kluczowe obiekty turystyczne.

– Nasz wniosek dotyczy zaniechania naruszeń przez PKL, czyli korzystania przez tę firmę bez tytułu prawnego z działek TPN, nad którymi biegnie infrastruktura kolei linowej. Strony wymieniają się pismami procesowymi, przywołując kolejne argumenty na poparcie swoich racji – informuje Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

PKL...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11162

Wydanie: 11162

Spis treści
Zamów abonament