Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Będzie trudniej o prawo jazdy?

24 września 2018 | Życie Regionów | Agata Łukaszewicz
≥Nie brakuje opinii, że nowe przepisy oznaczają koniec dla wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego
autor zdjęcia: Roman Bosiacki
źródło: Fotorzepa
≥Nie brakuje opinii, że nowe przepisy oznaczają koniec dla wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego

Transport | Egzaminatorów zatrudni wojewoda. Nie będą już pracować w samorządowych wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego.

 

Taki pomysł na uzdrowienie egzaminów na prawo jazdy ma Ministerstwo Infrastruktury. Dzięki nim jakość szkolenia kandydatów na kierowców ma być lepsza, a same egzaminy bardziej transparentne. Stracić mogą WORD-y. Co one na to?

Koniec świata WORD-ów

Sprawdziliśmy w kilku. W każdym uzyskaliśmy podobną odpowiedź: nie komentujemy, dopóki nie zobaczymy projektu. W trzech miastach pracownicy byli bardziej wylewni (pod warunkiem zachowania anonimowości).

– To, kto sprawuje nadzór nad egzaminami i komu podlegają egzaminatorzy, ma się nijak do jakości szkolenia – usłyszeliśmy od pracownika jednego z ośrodków. Inni wytykają rządzącym, w tym głównie ministrowi infrastruktury, że zamiast odkładać na półkę po raz kolejny przepisy o okresie próby dla młodych kierowców czy nadzoru nad tymi, którzy zdobywają prawo jazdy i jeżdżą przez rok jako młodzi kierowcy, bierze się do zmian, które nic nie wniosą.

Mariusz Sztal, wieloletni egzaminator na prawo jazdy w stolicy (WORD w Warszawie), uważa, że zmiany oznaczają dla WORD-ów koniec. – Nie utrzymają się –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11162

Wydanie: 11162

Spis treści
Zamów abonament