Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przerwa w transporcie z zerową stawką VAT

24 września 2018 | Prawo | Aleksandra Tarka

wyrok | Czasowe zatrzymanie towaru z Polski w belgijskim magazynie, z którego odbierze go angielski kontrahent, to nadal jedna wewnątrzwspólnotowa dostawa.

W piątek Naczelny Sąd Administracyjny wydał bardzo ważny wyrok dla polskich firm, które korzystają z europejskich centrów logistycznych. Uznał, że przerwa w transporcie, tj. zatrzymanie towaru w magazynie w innym kraju, skąd odbiera go docelowy kontrahent, nie oznacza braku ciągłości dostawy wewnątrzwspólnotowej objętej zerową stawką VAT.

Polska–Belgia–Anglia

Sprawa dotyczyła producenta wafli ryżowych. We wniosku o interpretację spółka wyjaśniła, że jednym z jej kontrahentów jest firma z Anglii. W zawartej z nią umowie było zobowiązanie do określonego poziomu zatowarowania magazynu w Belgii. Ten jest obsługiwany przez belgijską spółkę specjalizującą się w usługach logistycznych. Towary leżą w magazynie nie dłużej niż trzy miesiące. Podatniczka podkreśliła, że jej towary w Belgii nie są poddawane żadnej obróbce czy zmianom. Możliwe jest co najwyżej ich opakowywanie, oklejanie czy etykietowanie.

Transport towarów do Belgii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11162

Wydanie: 11162

Spis treści
Zamów abonament