Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Licencja na oprogramowanie konsekwentnie z limitem

14 stycznia 2019 | Podatki i księgowość | Agata 
Czopek

Koszty licencji (sublicencji) udzielanych na wykorzystywane oprogramowanie należy rozpoznać jako koszty ogólnie służące działalności gospodarczej, ponoszone bez związku z konkretnym towarem lub usługą.

Tak wynika z interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 27 listopada 2018 r. (0111-KDIB1-2.4010.395.2018. 1.DP).

Podatnik, podmiot należący do międzynarodowej grupy kapitałowej, prowadzi działalność w branży motoryzacyjnej w zakresie produkcji i sprzedaży silników oraz akcesoriów do pojazdów silnikowych. W ramach prowadzonej działalności podatnik zawiera transakcje z podmiotami powiązanymi, m.in. w zakresie wsparcia IT. W przypadku udostępnienia oprogramowania nabytego przez podmiot powiązany, podatnik jest obciążany kosztami udzielanych licencji (sublicencji).

Podatnik zadał organowi pytanie, czy prawidłowe jest jego stanowisko, zgodnie z którym koszty z tytułu udzielanych licencji na wykorzystywane oprogramowanie ponoszone na rzecz podmiotu powiązanego nie podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów, ponieważ stanowią one koszty bezpośrednio związane z wytworzeniem przez podatnika towarów, o których mowa w art. 15e ust. 11 pkt 1...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11254

Wydanie: 11254

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament