Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorządy dopłacą do podwyżek dla nauczycieli

14 stycznia 2019 | Ekonomia | Anna Cieślak-Wróblewska
źródło: Rzeczpospolita

Wbrew zapewnieniom minister edukacji obietnica wyższych uposażeń w oświacie nie jest w całości uwzględniona w budżecie państwa na 2019 r. Miasta i gminy znowu będą musiały dołożyć ze swojej kieszeni.

 

O ok. 5 proc. mają wzrosnąć podstawowe stawki wynagrodzeń dla nauczycieli. Podwyżki mają sięgnąć od 121 zł na miesiąc dla stażystów do 166 zł dla nauczycieli dyplomowanych – wynika z rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Minister edukacji Anna Zalewska podkreśla, że to oferta resortu w ramach toczących się negocjacji o płacach w oświacie ze związkowcami. Dodaje, że w 2020 r. planowane są podobne podwyżki, w efekcie czego najlepiej uposażeni nauczyciele dostaną o 340 zł więcej. W sumie program kosztować ma 6,45 mld zł w ciągu dwóch lat.

Zdaniem minister Zalewskiej fundusze na 2019 r. są już zapewnione w projekcie tegorocznego budżetu państwa, nad którym pracuje obecnie Sejm....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11254

Wydanie: 11254

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament