Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekonomista z dyplomem Politechniki

14 stycznia 2019 | Ekonomia | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Wprawdzie najlepsze w Polsce wydziały ekonomiczne można znaleźć na uniwersytetach, ale również uczelnie techniczne konkurują mocną ofertą w tej dziedzinie. Nasze zestawienie pokazuje, które z nich radzą tu sobie najlepiej.

 

Politechnika Poznańska, Politechnika Gdańska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – to one wśród polskich uczelni technicznych oferują najlepsze studia ekonomiczne. Młodzi ludzie chcący się kształcić w tym kierunku mają dzisiaj wiele możliwości; mogą kierować się na uczelnie ekonomiczne albo wybrać dobre wydziały ekonomiczne na uniwersytetach czy politechnikach. Te ostatnie nie są wprawdzie powszechnie kojarzone z edukacją ekonomiczną, ale nierzadko oferują ją na wysokim poziomie, stawiając przede wszystkim na zarządzanie.

Potwierdziła to opublikowana w listopadzie ubiegłego roku trzecia edycja naszego Rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych, który „Rzeczpospolita" przygotowuje we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym. Podium rankingu wydziałów zdominowały uniwersytety; zwycięzcą został Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, a wiceliderem Wydział Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jednak tuż za podium, z różnicą zaledwie 0,18 pkt od zajmującej trzecie miejsce Akademii WSB, uplasował się Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Uzyskał on drugi wynik w całym rankingu (za WNE UW), a najlepszy wśród uczelni technicznych wynik w kategorii jakość nauczania.

Szkoły prezesów

Co ciekawe, to politechniki dominują w pierwszej piątce...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11254

Wydanie: 11254

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament