Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czarne chmury nad firmami transportowymi

14 stycznia 2019 | Prawo | Mateusz Rzemek

Po odrzuceniu przez eurodeputowanych zmian, z którymi polscy przewoźnicy walczyli od półtora roku, miał być sukces. Będzie jednak znacznie gorzej.

 

Komisja transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła w czwartek dwie propozycje: dostosowania przepisów o delegowaniu do potrzeb transportu i drugą dotyczącą odpoczynku kierowców. Miały one ograniczyć ekspansję polskich przewoźników na unijnych drogach. Z negatywną rekomendacją komisji transportu te propozycje powinny zostać odrzucone podczas najbliższego głosowania w Parlamencie Europejskim. Sukces?

Nowe pomysły

Komisja poparła jednak inne rozwiązania dotyczące m.in. kabotażu, które pojawiły się w Parlamencie Europejskim tuż przed Bożym Narodzeniem. Pakiet zmian proponowany przez Ismaila Ertuga, niemieckiego socjalistę, przewiduje nowe pomysły szkodzące polskim przewoźnikom. Jednym z nich jest obowiązek takiego organizowania przewozów, aby większość z nich odbywała się na terenie Polski, lub dwustronnych przewozów zaczynających się w naszym kraju. To znacznie ogranicza transport pomiędzy państwami UE,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11254

Wydanie: 11254

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament