Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urząd dostępny w internecie

21 maja 2019 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Przepisy, które wejdą w życie 23 maja zobowiązują podmioty publiczne 
do zapewnienia dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych 
dla osób niepełnosprawnych. Za niewykonywanie tych obowiązków będzie 
grozić kara pieniężna.

Nowa ustawa określa m.in. wymagania dotyczące dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (m.in. urzędów administracji rządowej i samorządowej), a także wymagania odnoszące się do deklaracji dostępności tych stron i aplikacji. Zawarte w niej rozwiązania będą miały zastosowanie do podmiotów posiadających strony internetowe lub aplikacje mobilne bądź zarządzających elementami takich stron lub aplikacji.

Z uwagi na to, że informacje publikowane przez podmioty publiczne zamieszcza się w różnych miejscach w internecie, obowiązek zachowania dostępności cyfrowej będzie ograniczony do środowiska umożliwiającego takie zapewnienie. Informacje publikowane na stronie lub w aplikacji innej niż strona lub aplikacja podmiotu publicznego (urzędu), w sposób niespełniający wymagań dostępności cyfrowej, trzeba będzie jednak publikować także na stronie lub w aplikacji tego podmiotu.

Wykonanie obowiązków

Podmiot publiczny nie będzie musiał zapewniać dostępności cyfrowej strony lub aplikacji, jeżeli wiązałoby się to z poniesieniem nadmiernych kosztów. Wyłączenie to nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11360

Wydanie: 11360

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament