Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ludzie w centrum globalnych zmian

21 maja 2019 | Ekonomia
Ustępujący prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew uważa,  że kluczowy  dla gospodarek będzie wzrost produktywności
źródło: materiały prasowe
Ustępujący prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew uważa, że kluczowy dla gospodarek będzie wzrost produktywności

Prezydenci i szefowie rządów krajów regionu, przedstawiciele najważniejszych organizacji międzynarodowych i goście, łącznie ok. 5 tys. uczestników z ok. 100 krajów, przyjechało do stolicy Kazachstanu na XII Forum Ekonomiczne. Jeremi Jędrzejkowski z Nursułtan

 

„Inspirujący wzrost: ludzie, miasta, gospodarki" to hasło tegorocznego XII Forum Ekonomicznego w stolicy Kazachstanu. Uczestnicy spotkania stawiali człowieka w centrum zachodzących na świecie zmian tak gospodarczych i politycznych, jak i społecznych.

Wydarzenie ciągle oficjalnie ma w nazwie Astanę (Astana Economic Forum; AEF), bowiem parlament zaledwie 20 marca zdecydował o zmianie nazwy stolicy na Nursułtan w geście wobec pierwszego prezydenta, Nursułtana Nazarbajewa. Dzień wcześniej Nazarbajew ogłosił, że ustępuje ze stanowiska, które zajmował od grudnia 1991 r.

W stronę Chin

Geopolityczną wymowę spotkania widać było już od sesji inaugurującej. Kazachstan podkreślał, że chce być w centrum wydarzeń polityczno-gospodarczych w tej części Azji. Swoje atuty podkreślały Gruzja i Armenia.

Ale AEF pokazało także, kto tu jest najważniejszy. I choć Pekin reprezentował „zaledwie" wicepremier, to i tak wszyscy przywódcy zachwalali zalety swoich krajów związane z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11360

Wydanie: 11360

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament