Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Autonomiczne auto z Polski

21 maja 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa
W Krakowie powstają innowacyjne technologie dla autonomicznych aut. Spółka Aptiv współpracuje  z BMW i Intelem. Dzięki kooperacji pierwszy w pełni autonomiczny samochód firmy wyjedzie na ulice już w 2021 r.
źródło: materiały prasowe
W Krakowie powstają innowacyjne technologie dla autonomicznych aut. Spółka Aptiv współpracuje z BMW i Intelem. Dzięki kooperacji pierwszy w pełni autonomiczny samochód firmy wyjedzie na ulice już w 2021 r.

Sztuczna inteligencja, kamery 3D, systemy rozpoznawania gestów kierowców, opracowane specjalnie dla przemysłu motoryzacyjnego – tym zajmują się rodzimi inżynierowie z laboratorium Aptiv. michał duszczyk

W krakowskim Centrum Technicznym Aptiv rozwijany będzie przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju system Interior Sensing Platform. To innowacyjne rozwiązanie, którego głównym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa drogowego. W przyszłości stanie się on jednym z filarów autonomicznych samochodów. Aptiv to jeden z wiodących graczy na rynku technologii samojezdnych na świecie. Prowadzi badania i testy nad autami bez kierowców m.in. w Las Vegas czy Singapurze.

Komputer oceni, czy kierowca może jechać

Aptiv – irlandzka firma, następca spółki Delphi Automotive – wyrosła ze struktur General Motors. W branży autonomicznych pojazdów to wiodący gracz, obok Tesli, Ubera, koncernu NVIDIA, należącej do Google'a firmy Waymo, związanego z Amazonem startupu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11360

Wydanie: 11360

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament