Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dyrektor szkoły odwołana ze stanowiska za przyjęcie większej liczby uczniów

21 maja 2019 | Dobra Administracja | Danuta Frey

Wojewoda mógł stwierdzić rozstrzygnięciem nadzorczym nieważność zarządzenia prezydenta miasta o odwołaniu dyrektor szkoły.

Powodem odwołania było zwiększenie liczby uczniów w dwóch klasach pierwszych, zorganizowanych w łódzkiej Szkole Podstawowej z oddziałami sportowymi. Szkoła, która ruszyła we wrześniu 2018 r., została utworzona w miejsce wygaszanego gimnazjum, jako jedna z nowych podstawówek, powstałych w ramach reformy oświatowej. Realizowana nadal reforma, w wyniku której dojdzie wkrótce do kumulacji dwóch roczników uczniów, ubiegających się o przyjęcie do szkół średnich, nadaje tej sprawie szczególnej aktualności. Stawia także pytanie, jak reagować w sytuacji, gdy liczba kandydatów do szkół przekracza, czasem znacznie, ustalone limity.

Więcej pierwszaków

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łodzi została odwołana ze stanowiska w trybie nadzwyczajnym, bez wypowiedzenia, za źle przeprowadzoną rekrutację do szkoły i nadmiar dzieci w klasach. W uzasadnieniu zarządzenia prezydenta Łodzi wskazano, że powodem odwołania było „wchodzenie w zakres kompetencji organu prowadzącego przez samowolne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11360

Wydanie: 11360

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament