Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rządzący rozpruli worek z medalami

21 maja 2019 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Kilka resortów pracuje nad nowymi odznaczeniami albo zmianą możliwości nadawania już istniejących. Podobnie przez wyborami robiła PO.

Odznaka Honorowa „Zasłużony na Rzecz Rodziny Meritis Pro Familia" – tak będzie nazywać się medal, który chce przyznawać minister rodziny Elżbieta Rafalska. Jej resort wpisał projekt rozporządzenia o ustanowieniu odznaki do wykazu prac legislacyjnych rządu z adnotacją, że ma być gotowe w drugim kwartale. Towarzyszył temu krótki opis, z którego wynika, że „odznaka ma stanowić wyraz uznania dla osób, które w swych działaniach na rzecz rodziny stanowią wzór".

Gdy poprosiliśmy biuro prasowe resortu o więcej informacji, nie otrzymaliśmy wiele ponad to, co widnieje w wykazie prac legislacyjnych. „Odznaka będzie przyznawana osobom, organizacjom i instytucjom, które wyróżniają się wyjątkowym i pełnym zaangażowaniem w działaniach na rzecz rodziny, rodzicielstwa, a także rodzicielstwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11360

Wydanie: 11360

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament