Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Smartfon nowym frontem batalii USA–Chiny

21 maja 2019 | Ekonomia
Według ekspertów decyzję Google'a uderzającą w Huawei należy rozpatrywać na poziomie politycznym
źródło: AFP
Według ekspertów decyzję Google'a uderzającą w Huawei należy rozpatrywać na poziomie politycznym

Google dostosował się do embarga nałożonego przez administrację USA na chiński koncern Huawei i wojna handlowa dotyczy już nie tylko przyszłości sieci 5G, ale i teraźniejszości konsumentów. Michał Duszczyk 
Urszula Zielińska

 

Nowe modele smartfonów Huawei mogą stracić dostęp do najpopularniejszego systemu operacyjnego. Google odciął bowiem chińską firmę od Androida, a także dostępu do aplikacji za pośrednictwem sklepu Google Play. Na jak długo – nie wiadomo.

W najgorszym scenariuszu użytkownicy smartfonów, którzy w przyszłości będą kupowali nowe modele telefonów tej marki, nie będą mieli dostępu choćby do YouTube'a, poczty Gmail czy map Google'a.

To konsekwencje wojny handlowej USA z Chinami i wpisania przez administrację Donalda Trumpa koncernu Huawei na czarną listę firm, które muszą uzyskiwać zgodę rządu w Waszyngtonie na to, aby kupować amerykańską technologię.

Chiński brat Androida

„Jako jeden z kluczowych globalnych partnerów Androida, ściśle współpracujemy z ich platformą open-source w celu tworzenia ekosystemu, który przynosi korzyści zarówno użytkownikom końcowym, jak i całej branży. Huawei zapewni aktualizacje zabezpieczeń i będzie świadczył usługi posprzedażowe dla wszystkich smartfonów i tabletów marek Huawei oraz Honor – tych, które już zostały sprzedane, i tych, które są obecnie dostępne w sprzedaży na całym świecie. Jednocześnie będziemy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11360

Wydanie: 11360

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament