Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy z siedmiu branż otrzymają pomoc szkoleniową i doradczą

24 maja 2019 | Biznes i finanse | Michał Kołtuniak

Ponad 45 mln zł trafi na dofinansowanie szkoleń i usług doradczych, oferowanych przedsiębiorcom z siedmiu wybranych sektorów gospodarki, w tym budownictwa oraz branży IT. Chętni do realizacji takich projektów mogą składać wnioski do pierwszego lipca.

Rozwój sztucznej inteligencji, automatyka, robotyka mogą już wkrótce zmienić obraz wielu sektorów gospodarki. Jak się do tego dostosowywać, jakie nowe sposoby zarządzania stosować, jak sprawnie przechodzić przez procesy związane z pojawianiem się innowacji. Jak wreszcie dbać o kapitał ludzki i rozwijać go, aby nie stworzyć grupy osób wykluczonych, które będą bezużyteczne na rynku rządzonym przez algorytmy. Między innymi na te pytania próbują odpowiadać eksperci przygotowujący strategie rozwoju niektórych sektorów gospodarczych. Efekty tych prac mogą ujawnić się w projektach doradczych oraz szkoleniowych, z których będą mogły skorzystać mikro, małe a także średnie przedsiębiorstwa, a w przypadku branż przechodzących reindustrializację także pracownicy dużych przedsiębiorców.

Właśnie w tym celu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs w ramach tzw. działania 2.21 „Poprawa zarządzania, rozwoju kapitału ludzkiego oraz wsparcie procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach" programu „Wiedza, edukacja, rozwój". Ponieważ wspomniane działanie daje możliwość finansowania różnych rodzajów projektów, należy zaznaczyć, że ogłoszony konkurs obejmuje tzw. czwarty typ przedsięwzięć, które to mogą obejmować szkolenia lub doradztwo wynikające z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji, działających w ramach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11363

Wydanie: 11363

Spis treści
Zamów abonament