Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Premium już nie tylko dla prezesa

24 maja 2019 | Ekonomia
Audi Perfect Lease dotyczy nowych samochodów i obejmuje niemal wszystkie modele marki spod znaku czterech pierścieni
źródło: materiały prasowe
Audi Perfect Lease dotyczy nowych samochodów i obejmuje niemal wszystkie modele marki spod znaku czterech pierścieni

Dzięki nowoczesnym formom finansowania, takim jak np. leasing z niskimi ratami, samochód klasy premium można mieć za 1 tys. zł miesięcznie. Dlatego na auta z tego segmentu rośnie popyt wśród przedsiębiorców z sektora MŚP. MATERIAŁ POWSTAŁ 
WE WSPÓŁPRACY Z 
VOLKSWAGEN FINANCIAL SERVICES

 

Widać to po statystykach rejestracji: w marcu 2019 r. udział marek premium w całości rejestracji sięgnął 16,7 proc. i był o 2 punkty proc. wyższy niż rok wcześniej, wynika ze statystyk Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, opracowanych na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów. Liczba zarejestrowanych w marcu aut marek premium wyniosła 8,4 tys. i była wyższa o 10,2 proc. od zanotowanej rok wcześniej. Dla porównania rejestracje samochodów marek popularnych zmalały w tym samym miesiącu o 5,3 proc. w porównaniu z wynikiem z tego samego okresu 2018 r.

Po pierwszym kwartale 2019 r. rejestracje wszystkich marek premium sięgnęły 19,3 tys. aut, więcej niż w całym 2009 r.! 90 procent aut marek premium trafia do przedsiębiorców, którzy dostrzegają, jak wiele korzyści wynika z takiego zakupu: dla firmy jest to prestiż, dla użytkownika wygoda i bezpieczeństwo. Samochody klasy wyższej są wyposażone w najnowsze technologie. Do tego auta klasy premium mają dobre ceny odsprzedaży, co czyni zakup takiego samochodu niezwykle korzystnym.

Leasing z niskimi ratami

Rejestracje marek premium notują dwucyfrowe tempo wzrostu, co wynika z dostępności nowego rodzaju finansowania. Chodzi o leasing z niskimi ratami.

Leasing ten jest tak skalkulowany, żeby przedsiębiorca mógł opłacać niskie raty, a na koniec okresu umowy zmienić auto...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11363

Wydanie: 11363

Spis treści
Zamów abonament