Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Atrakcyjniejszy park Grabek w Czeladzi

24 maja 2019 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe

W 2018 roku zrealizowana została kompleksowa modernizacja parku Grabek w Czeladzi. Celem projektu jest ochrona różnorodności biologicznej i zasobów przyrodniczych parku Grabek oraz okolicznych terenów, a także podniesienie atrakcyjności przyrodniczej i rekreacyjnej tego obszaru.

Aby osiągnąć zamierzony efekt, wykonano rewitalizację zbiornika wodnego z jednoczesnym ukształtowaniem siedlisk roślinności bagiennej, wodnej i nawodnej, a także podjęto działania pielęgnacyjne w rejonie drzewostanu parkowego.

Działania objęły obszar o powierzchni 3,3 ha. Całkowita wartość projektu wyniosła 11.952.558 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej 2.196.260 zł.

Cały teren został oświetlony i podłączony do sieci monitoringu. Teren jest dostępny dla osób niepełnosprawnych, bez barier architektonicznych utrudniających poruszanie się na wózkach.

Przeprowadzone działania zmierzają do kształtowania przestrzeni mającej za zadanie spełnianie funkcji przyrodniczej, a także wspieranie obecnej funkcji rekreacyjnej. Poza podniesieniem walorów estetycznych w rejonie parku zwrócono szczególną uwagę na zachowanie jego dotychczasowej funkcji, przy jednoczesnym ukształtowaniu nowych bądź...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11363

Wydanie: 11363

Spis treści
Zamów abonament