Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

AfD ucierpi po aferze w Austrii

24 maja 2019 | Wydarzenie | Piotr Jendroszczyk

Skandal z udziałem austriackiej FPÖ nie pozostanie bez wpływu na szanse zaprzyjaźnionej Alternatywy dla Niemiec (AfD) w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Ponad jedna czwarta Niemców jest przekonana, że afera w Austrii z udziałem skrajnie prawicowej partii wolnościowej (FPÖ) wpłynie negatywnie na wynik AfD w eurowyborach. Takie są rezultaty badań przeprowadzonych w Niemczech przez YouGov na zamówienie Niemieckiej Agencji Prasowej.

Tzw. afera Ibizy odbiła się w Niemczech wyjątkowo szerokim echem. Nie tylko dlatego, że to niemieckie media pierwsze opublikowały nagrania wideo ze spotkania na Ibizie szefa FPÖ Heinza-Christiana Strachego z domniemaną przedstawicielką jednego z rosyjskich oligarchów. Było to jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w Austrii w 2017 roku, po których Strache został...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11363

Wydanie: 11363

Spis treści
Zamów abonament