Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rządowe resorty pełne barier

24 maja 2019 | Kraj | Wiktor Ferfecki
Niepełnosprawni o swoje prawa walczyli w czwartek na ulicach Warszawy
źródło: reporter
Niepełnosprawni o swoje prawa walczyli w czwartek na ulicach Warszawy

Politycy PiS twierdzą, że robią dla niepełnosprawnych więcej od poprzedników. Jednak pracy dla takich osób nie ma za wiele w ministerstwach.

„O godne życie osób z niepełnosprawnościami" – pod takim hasłem przed Pałacem Prezydenckim pojawili się w czwartek niepełnosprawni. Ich demonstracja, która następnie przeszła pod Sejm i Kancelarię Premiera, była zapowiadana od tygodni. Jedna z liderek środowiska Iwona Hartwich wyjaśniała, że niepełnosprawni zdecydowali się na demonstrację, gdy w ramach tzw. piątki szef PiS Jarosław Kaczyński nie zaoferował im żadnego wsparcia.

To zmieniło się w niedzielę podczas konwencji PiS w Krakowie. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że osoby niepełnosprawne powyżej 18. roku życia dostaną stały dodatek wynoszący 500 zł miesięcznie. Jednak demonstranci te pieniądze nazywają „wirtualnymi". Podobnie jak przedstawiciele opozycji, którzy wsparli protest.

Politycy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11363

Wydanie: 11363

Spis treści
Zamów abonament