Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Centrum multimedialne w Wieliczce

24 maja 2019 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe

Wielicka Mediateka to nowoczesne centrum multimedialne, społeczne i kulturalne, gdzie znajduje się siedziba Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce, sala widowiskowa i kinowa z bogatą ofertą zajęć artystycznych czy edukacyjnych.

 

Budynek zaprojektowany został z myślą o zmieniającej się funkcji biblioteki, która z miejsca wypożyczania książek zmienia się w centrum społeczne, swoiste centrum aktywności lokalnej, miejscem spędzania wolnego czasu. To miejsce wielopokoleniowe, gdzie każdy znajdzie dobrą lekturę i skorzysta z bogatej oferty kulturalnej.

Jest to budynek w kształcie litery „L", dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony (pod wschodnim skrzydłem budynku) z dachem dwuspadowym. Centralnym punktem budynku jest reprezentacyjny hol wejściowy zaprojektowany na osi będącej dwusieczną kąta utworzonego w miejscu połączenia skrzydeł budynku. Obiekt posadowiony jest za pośrednictwem płyty fundamentowej opartej na palach. Budynek zaprojektowano w tradycyjnej konstrukcji mieszanej murowo-żelbetowej. Fundamenty i stropy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11363

Wydanie: 11363

Spis treści
Zamów abonament